camii ısıtma sistemleri

Halı altı ısıtma sistemi insan yapısına en uygun ısıtma sistemidir. Isınan zeminin insana verdiği sıcaklık, mevcut üst taraftan gelen soğuk havayı hissetmemesini sağlamaktadır. Isınan havanın yukarı çıkması sebiyle en uygun ısıtma sistemi Halı altı ısıtma sistemi’dir.

Sistemimiz zamana duyarlılığıyla istenilen saatte yani bir vakit ezanından belli bir süre önce devreyi açıp ısınmasını sağlar tekrar isteğe bağlı olarak istenilen saatte yani namaz bitimi devrenin otomatik olarak kapanmasını sağlar buda elektrik tüketiminde çok büyük bir sarfiyatın önlenmesini sağlar.

Cemaatimizi en uygun en az maliyet ve titiz bir çalışma sonucu ısıtmaktayız.

Zeminde kullanılan halı altı ısıtma sistemi halı altında belirginlik oluşturmaz.

 Alt zemine yalıtım ve dayanıklılık sağlaması için keçe  montajı yapmaktayız.

 Kullanım koşullarına göre 50 yıl dayanıklılığı olup halı alı ısıtma sitemine 5 yıl garanti vermekteyiz.

Her saf ayrı ayrı kumanda edilebilir.

Uygulaması son derece kolay verimi yüksektir.

Uygulaması kolay olup halılarda herhangi bir tahribat oluşturmaz

Sistemimiz mevcut şebeke gerilimi veya güç e gore trifaze hat ile çalışmaktadır

Yapı itibariyle yalıtkan malzemeden oluştuğu için elektrik kaçağı oluşturmaz (amacımız havayı değil cemaati ısıtmak, rahat ve huzur içinde ibadet etmelerini sağlamaktır).

Camilerimizi en az enerjiyle ve en ucuz bir şekilde sorunsuzca ısıtmaktayız.

Uygulama,kolaylığı,her,hangi,bir,tadilat,tamirat,gerektirmemektedir.Yapının mimarisinde kullanılan çini, mozaik vb. malzemelere zarar vermediğinden tarihi camilere uygulanması son derece kolay ve zararsızdır. .

Dayanıklı olduğundan bozulma problemi yoktur.

Halının üstünde 25/27 C ısı verir.

PVC izolasyonlu olduğundan kesinlikle elektrik kaçağı olmaz. Yerden ısıtma sistemi insan anatomisine en uygun ısıtma sistemidir. Bunun nedeni ayakları sıcak baş bölgesini serin tutmasıdır. Ayak sıcaklığı 26C civarında iken baş bölgesi 18C civarında olmaktadır. Isınan havanın yukarı doğru tatlı sirkülasyonu sistemin temelini oluşturur.İnsan vücudunun bir özelliği olan ayak tabanlarındaki ölü hücrelerin çoğunluğu nedeniyle ayak tabanları çok geç ısınır ve çok geç soğur.Fizik kuralına göre ısınan hava yukarı doğru çıktığından dolayı en ideal ısınma sistemi yerden ısınma sistemidir.Elektrikle çalışan modüler halı altı ısıtma sistemi .Sistemimiz PVC izolasyonlu rezistans, zaman rölesi ve bununla birlikte bir çok otomasyon devre elemanlarından oluşmaktadır. Yani tam anlamıyla(akıllı bir sistemdir.)

Halı Altı Cami Isıtmada Sıkça Sorulan Sorular  
1.)Cami Halı Altı Isıtma Kurulum maliyeti ne kadardır? Camilerde her safın 80 cm. bölümüne ısıtma filmleri döşenir. Türkiye’nin her yerinde uygulama dâhil fiyatlardır. Pano caminin büyüklüğüne ve toplam güce bağlı olduğundan her cami için ayrı fiyat çıkmaktadır.   2.) Karbon film ile cami ısıtma ne kadar enerji tüketiyor? 80 cm. enindeki filmlerimiz mt/tül.de saatle 240 watt enerji harcar. 1 kişi ortalama 50 watt ile ısınır   3.)Isıtma Filmlerinin Özellikleri Nelerdir? Infrared ısıtma filmleri Güney Kore’den ithal edilmektedir. Halı altı ısıtmada kullanılan bu filmlerin içersinde rezistans türü kablo yerine karbon zerrecikleri kullanılmıştır. Karbon zerrecikleri sayesinde ısıtma infrared ışığı sayesinde oluşmaktadır. Filmler çok uzun ömürlüdür. Nötr ve faz uçları filmlerin iki ucunda bulunduğundan yangın çıkartma ihtimali fizik kanunlarına göre mümkün değildir.   4.) Camilerde nereye döşeniyor? Cemaat gelmeden kaç dakika önce çalıştırılmalı? Cami zeminleri genellikle çıplak betondur veya üstüne tahta döşenmiştir. Beton zemin veya tahta üzerine yalıtım serilir. Yalıtımın üzerine, cami halısının tam altına ısıtıcılar konur. Bu nedenle, 2-3 dakika içinde halı sıcaklığını 10-12 C’den, 20-25 C’ye yükseltir. Cemaat gelmeye başladığında açılsa yeterli olur. Çok soğuk günlerde vakit aralarında kısık ayarda tutulması (15 C gibi) gerekebilir. Yaz-Kış haftada bir gün, örneğin Cuma namazı öncesi tüm saflar açılarak en yüksek sıcaklığa gelene kadar 15-20 dakika çalıştırılırsa, halıların hijyenine katkıda bulunur ve kokuları giderir   5.) Yer sıcak olunca ayaklarımız şişmez mi? Yerden ısıtma sistemleri hakkındaki söylentilerden birisi de budur. Normal bir ortamda ihtiyaç duyulan zemin sıcaklığı en fazla 25 C’dir. Bahar aylarında bile ayaklarımız daha sıcağı görmekte, ayakkabı içinde yazları 45-50 C’yi bile bulmaktadır. Kışın ısıttığımız bir zeminde sistemi yüksek ayara getirip 30 C’yi geçirmediğiniz sürece bir sorun yaşamazsınız. Sistemimiz elektronik olarak halı altı sıcaklığını ölçmektedir. Termostat sayesinde halı altı sıcaklığını istediğimiz derecede tutabiliriz. Infrared yerden ısıtma sisteminde ayaklara gelen ısının rahatlatıcı bir etkisi vardır. Ayak ağrılarını giderir ve vücuda canlılık verir. Bu sadece ısıya ait bir özelliktir.   6.) Yeri ısıtınca toz böceklerini ve bakterileri arttırmaz mı? Yapılan incelemelerde ısının toz böceklerini (mite) ve bakterileri azalttığı görülmüştür.   7.)Sağlığa ne gibi bir yararı var? Sağlığa yararı iki türlüdür: 1- Ortamı temizleyici etkiye sahiptir. 2- Hücreleri canlandırır, kan hücrelerini harekete geçirir  infrared ısı, insanın yaydığı ısı ile aynı frekanstadır. Her ikisinde de ısı kaynağı karbondur. Bu nedenle 1-Uykuyu açar, vücuda canlılık verir 
2- Ağrıyan, ezilmiş, kasılmış dokuları gevşetir 
3- Romatizma ve kireçlenme şikâyetlerini azaltır 
4- Ayak mantarını, pişiği ve kokusunu giderir    

Colo